Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası'nı inceleyebilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1.Taraflar

SATICI: MayaSU Arge İnovasyon Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.

Adres: Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi (INNOPARK), Büyükkayacıkosb Mah. 101. Cad. D1 Blok No:6 42250, Selçuklu, Konya

Telefon: 0850 840 3615

E-posta: info@profturker.com

ALICI (Müşteri): Müşteri olarak profturker.com sitesine üye olan kişi.

Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

2. Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

ALICI, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, söz konusu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler, cayma hakkı ve iade koşulları konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş ettiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

profturker.com internet sitesinden alışveriş yaparken ALICI tarafından onaylanan ve sisteme kayıtlı e-mail adresine gönderilen ön bilgiler ve bilgilendirme formu ve SATICI’nın satış faturası işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

3. Sözleşme Konusu Ürün / Satış Fiyatı / Teslimat Bilgileri

ALICI’nın profturker.com internet sitesinden satın aldığı ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri ve kargo ücreti alışveriş sırasında düzenlediği formlarda görüldüğü gibidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti belli bir bedele kadar (99 TL) ALICI tarafından ödenecektir.

 

4. Cayma Hakkı ve İade Şartları

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde almış olduğu ürünün ambalajını açmamak, tahrip etmemek, bozmamak ve ürünü kullanmamak suretiyle reddederek cayma hakkına sahiptir. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Kullanım sonucunda yeniden satılamayacak durumdaki ürünler iade alınmaz. ALICI ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen ürünler veyahut üründe herhangi bir eksiklik, zarar var ise ürün teslimatı yapan kuryeye iade edilip kargo firmasına tutanak tutturularak ürünün teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul edilmiş sayılır.

 

İade ve değişimlerde, ALICI, söz konusu ürüne ait faturayı ürünle birlikte SATICI’ya gönderecektir. Faturasız ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılmayacaktır. İade ve değişimlerde, ALICI ürünü teslim aldığı şekilde paketlemelidir. Orijinal kargo ambalajının kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda, ürünler, benzer özellik ve kapasitede malzeme ile paketlenmelidir. Orijinal kutusu hasar görmüş, bantlanarak gönderilmiş ürünler, ürünün yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade alınmaz. Ürün ile birlikte gönderilen “İade ve Değişim Formu” olmayan ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılmaz.

 

İade edilecek ürünle ilgili gönderim masrafları müşteri tarafından ödenmelidir. Gönderim masrafları müşteri tarafından ödenmeyen hiçbir gönderiyi teslim almayacaktır.

İadelerinizi aşağıdaki adrese yapabilirsiniz:

Adres: Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi (INNOPARK), Büyükkayacıkosb Mah. 101. Cad. D1 Blok No:6 42250, Selçuklu, Konya

0850 840 3615

 

5. Genel Hükümler

ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Sözleşme konusu ürün, yasal 10 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgilerde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde SATICI’ya iade etmek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri ALICI’ya aittir. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu taktirde ALICI siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde ALICI’ya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın ALICI’nın hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI’ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

 

6. Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

7. Yürürlük 

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.